Informacje i przepisy dotyczące Ge Jb968tk4ww zawierają szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania z technologii w celu osiągnięcia wymaganych wyników. Te informacje i przepisy są niezbędne dla wszystkich, którzy korzystają z technologii Ge Jb968tk4ww, aby móc korzystać z niej prawidłowo i bezpiecznie. Przepisy te obejmują wszystkie kwestie związane z bezpieczeństwem, wydajnością i ochroną środowiska. Przepisy te określają również dostępne funkcje i zasady dotyczące użytkowania technologii. Informacje i przepisy dotyczące Ge Jb968tk4ww są ważne, aby zagwarantować, że technologia zostanie wykorzystana zgodnie z przeznaczeniem i zapewnić bezpieczne i efektywne użytkowanie.
Ostatnia aktualizacja: Informacje i przepisy Ge Jb968tk4ww
Kategorie prawa jazdy
Chcesz uzyskać prawo jazdy? Sprawdź, jakie pojazdy możesz prowadzić w poszczególnych kategoriach oraz w jakim musisz być wieku, żeby móc zdać egzamin, by je prowadzić.
Informacje:
- Rozwiń tekst
Kategorie prawa jazdy
Nazwa kategorii Jakimi pojazdami możesz kierować Ile musisz mieć lat, żeby uzyskać prawo jazdy AM - motorower
- czterokołowiec lekki (na przykład mały quad)
- zespół pojazdów – powyższe pojazdy połączone z przyczepą – tylko w Polsce
14 lat A1 - motocykl o pojemności skokowej silnika do 125 cm3, mocy do 11 kW i stosunku mocy do masy własnej do 0, 1 kW/kg
- motocykl trójkołowy o mocy do 15 kW
- pojazdy z kategorii AM
- zespół pojazdów – powyższe pojazdy połączone z przyczepą - tylko w Polsce
16 lat A2 - motocykl, który spełnia wszystkie poniższe warunki:
- moc do 35 kW
- stosunek mocy do masy własnej do 0, 2 kW/kg
- nie może on powstać w wyniku wprowadzenia zmian w pojeździe, którego moc przekracza dwukrotność mocy tego motocykla
18 lat A - każdy motocykl
- pojazd z kategorii AM
- 20 lat - jeśli masz już od co najmniej 2 lat prawo jazdy kategorii A2
- 24 lata - jeśli nie maszod co najmniej 2 lat prawa jazdy kategorii A2
B1 - czterokołowiec (na przykład duży quad)
B - pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3, 5 t (na przykład samochód osobowy), z wyjątkiem autobusu i motocykla
- zespół pojazdów – powyższy pojazd połączony z lekką przyczepą (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg)
- zespół pojazdów – złożony z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3, 5 t (z wyjątkiem autobusu i motocykla) oraz przyczepy. Jednak łączna dopuszczalna masa całkowita całego zespołu nie może przekroczyć 3500 kg,
- jeśli zdasz dodatkowy egzamin praktyczny i masz dodatkowy wpis w prawie jazdy – zespół pojazdów złożony z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3, 5 t (z wyjątkiem autobusu i motocykla) oraz przyczepy. Jednak łączna dopuszczalna masa całkowita całego zespołu nie może przekroczyć 4250 kg
- ciągnik rolniczy – tylko w Polsce
- pojazd wolnobieżny (na przykład walec) – tylko w Polsce
- zespół pojazdów złożony z ciągnika rolniczego oraz lekkiej przyczepy (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg) – tylko w Polsce
- zespół pojazdów złożony z pojazdu wolnobieżnego oraz lekkiej przyczepy (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg) – tylko w Polsce
- jeśli masz prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat - motocykl o pojemności skokowej silnika do 125 cm3, mocy do 11 kW i stosunku mocy do masy własnej do 0, 1 kW/kg – tylko w Polsce
B+E - zespół pojazdów złożony z pojazdu z kategorii B i przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3, 5 tony
- zespół pojazdów złożony z ciągnika rolniczego i przyczepy lub przyczep – tylko w Polsce
- zespół pojazdów złożony z pojazdu wolnobieżnego (na przykład walca) i przyczepy lub przyczep – tylko w Polsce
C - pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 3, 5 t, z wyjątkiem autobus (na przykład duża ciężarówka)
- zespół pojazdów – powyższy pojazd i lekka przyczepa (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg)
21 lat C1 - pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 3, 5 t do 7, 5 t, z wyjątkiem autobus (na przykład mała ciężarówka)
- ciągnik rolniczy – tylko w Polsce,
C1+E - zespół pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 12 ton, który składa się z:
- pojazdu, który ciągnie – pojazdy z kategorii C1
- przyczepy (na przykład mała ciężarówka z przyczepą)
- zespół pojazdów złożony z ciągnika rolniczego oraz przyczepy lub przyczep – tylko w Polsce
- zespół pojazdów złożony z pojazdu wolnobieżnego oraz przyczepy lub przyczep – tylko w Polsce
C+E - zespół pojazdów złożony z pojazdu z kategorii C i przyczepy,
D - autobus
- zespół pojazdów złożony z autobusu oraz z lekkiej przyczepy (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg)
24 lata D1 - autobus przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu do 17 osób łącznie z kierowcą, o długości do 8 m
- zespół pojazdów złożony z pojazdu, o którym mowa powyżej, oraz z lekkiej przyczepy (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg)
D1+E - zespół pojazdów złożony z pojazdu kategorii D1 i przyczepy
- zespół pojazdów złożony z pojazdu wolnobieżnego (na przykład walca) oraz przyczepy lub przyczep – tylko w Polsce
D+E - zespół pojazdów złożony z pojazdu z kategorii D i przyczepy
T - ciągnik rolniczy
- pojazd wolnobieżny (na przykład walec)
- zespół pojazdów złożony z ciągnika rolniczego i przyczepy lub przyczep
- zespół pojazdów złożony z pojazdu wolnobieżnego (na przykład walca) i przyczepy lub przyczep
Tramwaj - tramwaj
Możesz rozpocząć kurs i zdać egzamin na prawo jazdy dla określonej kategorii jeszcze zanim ukończysz wskazany powyżej wiek – jednak nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego ukończeniem. Dlatego wniosek o prawo jazdy złóż nie wcześniej niż 3 miesiące przed ukończeniem tego wieku.
Informacje, które znajdują się w tej karcie nie dotyczą prowadzenia pojazdów Sił Zbrojnych RP, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Służby Granicznej.
Szkolenia dodatkowe
Jeśli chcesz zostać zawodowym kierowcą (przewozić osoby i rzeczy) - weź udział w dodatkowym szkoleniu – uzyskasz wtedy kwalifikację wstępną. Jeśli masz już kwalifikację wstępną albo ubiegasz się o nią - sprawdź poniżej, jaki jest minimalny wiek w poszczególnych kategoriach:
Kategoria Minimalny wiek C1, C1+E, C, C+E D1, D1+E, D, D+E Ostatnia aktualizacja: 20. 04. 2022 12:47
Instytucja odpowiedzialna za usługę: Ministerstwo Infrastruktury
Najlepsze ciasta świata zostały wybrane przez degustatorów z TasteAtlas, która jest międzynarodową encyklopedią smaków, tradycyjnych potraw, lokalnych składników. Listę najsmaczniejszych ciast na świ…
Przepisy dotyczące pochówku w Polsce nie zmieniają się często. Teraz jednak nadchodzi prawdziwa rewolucja w tym zakresie. Każdy grób znajdzie się w bazie cyfrowej, wydawana będzie elektroniczna karta…
Osoby niepełnosprawne w najbliższym czasie mogą mieć problemy. Wraz z początkiem czerwca swoją ważność stracą orzeczenia przedłużone w czasie pandemii. Może to mieć wpływ na wypłatę świadczenia. Reso…
Kierowców czeka kolejna rewolucja! Prawo jazdy trzeba wymienić. Po wprowadzeniu 1 stycznia 2022 r. nowego taryfikatora kar oraz zmiany w obowiązkowym wyposażeniu auta, rozpoczęła się wielka wymiana p…
Pędził autostradą 210 km/h przy dozwolonej prędkości 110 km/h. Kierowca luksusowego Porsche trafił do więzienia. Skonfiskowano mu też auto, które zostanie zlicytowane. Problem w tym, że nie należało …
Zjawisko, które stało się powszechne w czasie pandemii i lockdownów, już wkrótce znów może stać się normą. Pracodawcy mogą w ten sposób zaoszczędzić na wciąż rosnących kosztach prądu i ogrzewania.
Jeśli zastanawiacie się co zrobić z kwaśnymi owocami pigwy, to w naszym artykule znajdziecie odpowiedź. Pigwę zalicza się jest do najstarszych gatunków owocowych uprawianych na świecie. W starożytnoś…
Pozostawienie wózka dziecięcego na klatce schodowej budzi duże kontrowersje. Część osób uważa to za zagracanie przestrzeni, inni- za konieczność. A co mówią przepisy? Jak się okazuje, przechowywanie …
Od 17 września kierowców będą obowiązywać nowe zmiany w przepisach w tym dotyczące punktów karnych czy tzw. warunków recydywy na drodze. Więcej o tym w artykule. pl/wiadomosci/co-zrobic-z-jezyn-szybkie-i-sprawdzone-przepisy-na-sok-dzem-nalewke-i-konfitury-aa-wG5E-aF1c-3R5i. html" title="Co zrobić z jeżyn? Szybkie i sprawdzone przepisy na sok, dżem, nalewkę i konfitury">
Sierpień 2022 można uznać za wyjątkowo udany! Przyroda nie skąpiła nam w tym roku swoich darów i w Polsce możemy już znaleźć lub kupić liczne gatunki warzyw, grzybów i owoców. Właśnie rozpoczyna się …
Na 21 września wyznaczono datę wejścia w życie znowelizowanych przepisów prawa ruchu drogowego. Regulują one między innymi kwestię użytkowania ścieżek rowerowych. Do zmian będą się musieli przystosow…
Przed większością rond w Polsce ustawia się znak A-7, czyli popularna informacja o tym, że przed wjazdem na skrzyżowanie należy ustąpić pierwszeństwa przejazdu. Są jednak ronda, przed którymi nie ma …
- 123
Księga Komunikacji Kryzysowej
Poradnik „Księga Komunikacji Kryzysowej. Podstawy zarządzania informacją w kryzysie” jest kierowany przede wszystkim do rzeczników i pracowników biur prasowych, aby wspomóc ich w prowadzeniu spójnej polityki informacyjnej i ułatwić komunikowanie, zwłaszcza w pierwszych godzinach kryzysu, gdy działania prowadzone są pod presją czasu oraz mediów. Mamy również nadzieję, że poradnik przyda się także innym osobom, jako zbiór podstawowych wiadomości o zasadach i znaczeniu komunikacji społecznej w kryzysie.